Biznis Consulting

Ak Vaša firma generuje €10 miliónov alebo viac v tržbách a chcete ju vziať do vyššej úrovne, potom Skupina IVB Biznis Consulting je tá správna odpoveď.

Týmto systémom pracujú aj spoločnosti generujúce miliardy eur, pretože vidia potenciál pre ďalší rast aj v dnešnej ťažkej ekonomickej situácii. Z našej skúsenosti vieme, že je veľmi málo firiem, ktorým by sme nemohli pomôcť dramaticky zväčšiť ich organizáciu v akejkoľvek ekonomike.

 

 

Iba Pre Konateľov

Pracujeme výhradne s konateľmi, ktorí majú víziu a chcú budovať svoju firmu zo stavu, v akom momentálne sú, do štádia, ako by mala firma vyzerať o rok alebo aj neskôr.

Pozeráme sa na Vašu firmu ako celok a pýtame sa sami seba, ako by sme Vám mohli zdvojnásobiť tržby, profit, podiel na trhu, alebo akékoľvek meradlo, ktoré je pre Vás ako konateľa dôležité.

Potom pomôžeme určiť najlepšiu stratégiu k jej implementácii na Váš trh. Odtiaľ sa pozrieme na taktické aktivity, ktoré najlepšie podporia túto stratégiu a splniť ciele, ktoré boli určené na začiatku.

 

 

Strategické a Taktické Riešenia

Jedným z kľúčovým elementov k dosiahnutiu ďalších úspechov je naša jedinečná schopnosť uvažovať, operovať a implementovať strategicky a takticky. Väčšina firiem sa zameriava na taktiky a nie na stratégiu. A naopak ten, ktorý je možno dobrý v stratégii, často nemá tie správne vedomosti, ako ju správne implementovať s vhodnými taktikami. Prácou a skúsenosťami vo viac ako tucte odvetví a sektorov môžeme často priniesť stratégie a taktiky, ktoré si niekto príliš zainteresovaný iba vo svojom odvetví nevie ani predstaviť. To je čas, kedy nastane bod zlomu.

Žiadna iná konzultantská firma Vám nedá to, čo my, bez ohľadu na cenu. A niektoré z väčších by Vás stáli päť do desať krát viac a stále doručia menej. Zistíte, že sme jedinečne kvalifikovaní k poskytnutiu dokonalej rovnováhy stratégie zasnúbenej s účinnou taktickou implementáciou.

 

 

Proces:

Najprv uskutočníme úvodný kvalifikačný rozhovor. Ak je podľa nás viditeľný potenciál k maximalizácii Vašej firmy, tak podnikneme hlbší rozhovor a pokračujeme v audite, či sme pre seba vzájomne vhodní partneri pre spoluprácu.

Od tohto bodu, ak obaja určíme prospešnosť vzájomnej spolupráce, spíšeme nevyhnutné dokumenty a začneme s našim vlastným procesom rastu. To je čas, kedy sa začína zábava. Začneme s hĺbkovým auditom a pozhovárame sa s kľúčovými výkonnými riaditeľmi vo Vašej firme a pozrieme a na oblasti, kde môžeme pomôcť vytvoriť skutočné výsledky. Máme oblasti, kde vieme doručiť najväčší dopad na stanovené ciele čo najrýchlejšie, efektívne a účinne.

 

 

Potenciál — Riziká

V tom istom čase určíme potencionálne riziká. V tejto časti sa pozeráme na oblasti, ktoré môžu spôsobiť problémy s novými zákazkami. Aby sme si to vysvetlili, tak sa Vás opýtame nasledujúcu otázku, „Dobre, takže povedzme, že Vám zdvojnásobíme veľkosť  Vašej firmy do 12 mesiacov. Bude Vaše zákaznícke centrum schopné postarať sa o takéto množstvo zákaziek? A ako je na tom oddelenie výroby a servisu? Potrebujeme nájsť slabé miesta predtým, než nafúkneme firmu a budeme príliš úspešní.  Ak nenájdeme potencionálne slabé miesta v predstihu, tak to môže byť problém.

V detailoch audit pozostáva z ponorenia sa hlboko do oddelenia predaja, marketingového oddelenia a ostatných pridružených súčastí, kde sa môžu vyskytnúť príležitosti a problémy.

 

 

Medzinárodné Skúsenosti a Expertíza

Kľúčovým elementom, ktorý nás v celom tomto procese odlišuje od ostatných je, že nespolupracujete s čerstvými absolventmi škôl. Namiesto toho budete pracovať s ľudmi, ktorí už dokázali sami v zákopoch vlastnením svojich úspešných firiem, alebo riadením veľkých divízií v iných podnikoch. Vieme, čo to znamená pracovať do noci, potiť sa nad výplatami, prerábať plány z dôvodu nového konkurenta na trhu alebo vyťažiť z novej príležitosti.

K tomu, budete pracovať s našimi senior konzultantmi od začiatku do konca. Nikdy nebudete posunutí k nejakému začínajúcemu konzultantovi, čo sa môže stať pri iných vysoko postavených konzultačných firmách. Povedzme si na rovinu, akú asi radu chce skúsený konateľ od niekoho, kto nie je skúšaný ohňom skutočného podnikania. Je to skúsenosť a zloženie ľudí, s ktorými budete pracovať. To je to skutočné, čo nás odlišuje.

Ak hľadáte seriózne riešenia na zastavenie krvácania alebo chcete budovať firmu podľa vlastných predstáv a vízií dohodnite si vlastnú diagnostiku firmy zdarma telefonicky s jedným z našich senior manažérov.

 

Ak nie ste pripravení pozrieť sa, či ste kvalifikovaný s nami pracovať, prečítajte si niektoré z prípadových štúdií, aby ste videli, aké veľké výsledky zaznamenali klienti po objavení príležitostí vo svojich firmách po aplikovaní tohto systému.